صعود مشترک بانوان به قله ناز و کهار

صعود مشترک بانوان به قله ناز و کهار

طبق برنامه ریزی که انجام شده بود بانوان براساس انتخاب و توان بدنی خودشان  به دو گروه تقسیم شدند و تعداد هفده نفر از بانوان صعود خود را در ساعت ۴ بامداد جمعه به قله ناز و مابقی در ساعت ۴:۳۰ به قله کهار آغاز نمودند و در ساعت ۸ صبح به جانپناه رسیدند و […]

طبق برنامه ریزی که انجام شده بود بانوان براساس انتخاب و توان بدنی خودشان  به دو گروه تقسیم شدند و تعداد هفده نفر از بانوان صعود خود را در ساعت ۴ بامداد جمعه به قله ناز و مابقی در ساعت ۴:۳۰ به قله کهار آغاز نمودند و در ساعت ۸ صبح به جانپناه رسیدند و در ساعت ۱۲:۳۰ هم موفق به فتح قله کهار شدند.
از ویژگی های خوب و شاخص این صعود نظم تیمی و یکپارچگی بود که به وضوح به چشم میخورد. میزبان برنامه به خوبی و با بالاترین توان موجود توانست به نحو احسن از پس این کار بربیاید.
خوشبختانه هیچگونه اتفاق خاص و پیش بینی نشده و مصدومیتی رخ نداد . از دیگر نکات برجسته این صعود مشترک احترام خاص و ویژه به محیط زیست بود و همینطورحرکت منظم در یک خط و عدم ایجاد پاکوب اضافه، حمل زباله هر کوهنورد به پایین، رعایت نکات ایمنی، اجرای برنامه طبق زمان بندی، رعایت ادب  بین نفرات، احترام به اقلیم خاص منطقه و رعایت سکوت و آرامش در روستا و عدم ایجاد آلودگی صوتی در محیط کوهستان مثال هایی ازین دست می باشند.
دونفر از کوه بانوان استان با هماهنگی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان اهر در این برنامه حضور داشتند.

کلید واژه ها