صعود کوهنورد تبریزی به قله لوبوچه در نپال

صعود کوهنورد تبریزی به قله لوبوچه در نپال

رئیس هیئت کوهنوردی استان خبرداد: صعود کوهنورد تبریزی به قله لوبوچه در نپال  رئیس هیئت کوهنوردی استان از صعود مهدی قلی پور، کوهنورد تبریزی به قله لوبوچه در نپال خبرداد .  به گزارش روابط عمومی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی آذربایجان شرقی میرعلی آقاسیدی با تبریک این صعود اظهار کرد: آذربایجان شرقی مهد کوهنوردان بزرگ تاریخ ایران عزیز […]

رئیس هیئت کوهنوردی استان خبرداد: 

صعود کوهنورد تبریزی به قله لوبوچه در نپال 
 
رئیس هیئت کوهنوردی استان از صعود مهدی قلی پور، کوهنورد تبریزی به قله لوبوچه در نپال خبرداد .
 
 به گزارش روابط عمومی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی آذربایجان شرقی میرعلی آقاسیدی با تبریک این صعود اظهار کرد: آذربایجان شرقی مهد کوهنوردان بزرگ تاریخ ایران عزیز بوده و هست، از این رو بسیار خرسندیم بار دیگر یکی از فرزندان این دیار موفق به صعود قلل رشته کوه هیمالیا شده است .
او ادامه داد: بی شک این صعود زمینه ساز صعودهای شاخص دیگری برای مهدی قلی پور و جامعه کوهنوردی استان خواهد بود .
 
گفتنی است : مهدی قلی پور قبلا موفق به صعود قلل  قله پوبدا،خان تنگری ، گاشربروم ۱ ،گاشربروم ۲،ماناسلو،لهوتسه ،نانگا پاربات و اورست شده است ‌.
 
لوبوچه یا لوبوجه یکی از کوههای محبوب در رشته کوه هیمالیا و نپال به شمار می رود. این کوه دارای دو قله اصلی لوبوچه شرقی با ارتفاع ۶ هزار و ۱۱۹ متر و لوبوچه غربی با ارتفاع ۶ هزار و ۱۴۵ متر می باشد. لوبوچه به عنوان یکی از قله های اکسپدیشن یا کوهنوردی مورد توجه کوهنوردان است.