گزارش برگزاری دوره مقدماتی نقشه خوانی و کار با قطب نما توسط باشگاه آلپ

گزارش برگزاری دوره مقدماتی نقشه خوانی و کار با قطب نما توسط باشگاه آلپ

برگزاری یک برنامه موفق کوهنوردی از شروع تا پایان، یک هنر و به تعبیر دیگر یک دانشگاه است و بخشی از آن ذاتی هر فرد و بخشی قابل یادگیری است. در این راستا باشگاه کوهنوردی و اسکی آلپ تبریز مصمم است تا با تلاش برای تولید منابع ارزشمند و قابل اتکا در این حوزه با […]

برگزاری یک برنامه موفق کوهنوردی از شروع تا پایان، یک هنر و به تعبیر دیگر یک دانشگاه است و بخشی از آن ذاتی هر فرد و بخشی قابل یادگیری است.
در این راستا باشگاه کوهنوردی و اسکی آلپ تبریز مصمم است تا با تلاش برای تولید منابع ارزشمند و قابل اتکا در این حوزه با برنامه ریزی دوره هایی منسجم و استفاده از مدرسان با انگیزه و دارای صلاحیت ، اصول اساسی را منتقل نماید تا با اولویت قرار دادن آموزش به رسالت خود در جامعه کوهنوردی عمل کرده باشد.تنوع و گستردگی مطالب ایجاب میکند این دوره ها به طور مستمر برگذار شوند و سرفصلهای آموزشی هر دوره نیز تعیین گردد تا هر فردی بتواند با شرکت در چند دوره به تمامی اطلاعات لازم حداقل در سطوح مقدماتی دست یابد.
بر همین اساس دوره مقدماتی نقشه خوانی و کار با قطب نما نیز مانند سایر دوره های آموزشی باشگاه با موفقیت به اتمام رسید و شرکت کننده گانی از تبریز،آذرشهر و تیکمه داش در این دوره ۳ روزه حضور داشتند.
کلاس های تئوری در تاریخ ٢٠ و ٢١ بهمن در محل دفتر باشگاه و کلاس عملی مورخ ٢٢ بهمن در کوه عون بن علی برگزار گردید.
سرفصل های کلاس عملی دوره شامل:
– نحوه کار با قطب نما
– قدم شماری
– تعیین موقعیت بر روی نقشه و در محل
-شناسایی و تشخیص عوارض از روی نقشه در طبیعت
-تعیین گرا
و در نهایت رسم کروکی آموزش داده شد.
در نهایت پس از برگزاری امتحان کتبی دوره، پروژه کارورزی برای هر یک از ١٢ شرکت کننده تعیین گردید.
از تمامی کوهنوردان و علاقه مندان در گروه های مختلف دعوت می شود با مشارکت در این دوره های آموزشی، به استمرار و ارتقاء کیفی ورزش کوهنوردی کمک کنند.
سرپرست دوره: سرکار خانم سوانا دانغیان
مدرس دوره: جناب آقای مهندس رضا طراحی

 

کلید واژه ها